چه رنگ لباس به پوست شما مناسب است

by admin

چه رنگ لباس به پوست شما مناسب است

شـاید بـرای شـما اتفاق افتاده باشد که دوستی را دیده باشید که پیراهنی به رنگ خاص به تن کرده و مورد تحسـین و تـمجـید فـراوان قـرار گرفته بعد شما هم تصـمیـم می گیرید پیراهنی به همان رنگ تهیـه کـرده و بـر تن کنید. اما بعد از این کار متوجه می شوید که دیگران این لباس را بر تن شما نمی پسندند و در نتیجه آنها را از تن درآورده و لباس های قبلی خودتان را که معمولا مشکی، آبی و خاکستری هستند را دوباره می پوشیدید. اما اگر می خواهید بدانید که چرا آن پیراهن صورتی رنگ مناسب شمـا نبود و چرا این به آن معنا نـیست که دیـگر نـباید لباس های رنـگی بپوشید، به این مقاله توجه کنید. رنـگ پوست شـما چه تیره باشد، چه روشن و چه رنگی میان این دو، می توانید رنگی مناسب برای لباس خود انتخاب نمایید.
پوست های تیره چه رنگی بپوشند؟
افراد تیره پوست معمولا دارای چشمان و موهای مشکی یا قهوه ای تیره هستند که در این صورت باید لباسی را انتخاب کرد که با رنگ های تـیره مـغایرت داشـتـه بـاشـد. این مغایرت و تضاد است که چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می گردد.
اما رنگ های مناسب برای این گروه:
صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن
رنگ های نامناسب برای این گروه:
مشکی، قهوه ای تیره، فیروزه ای، سبز یشمی، قرمز تیره
اگر شما جزء این دسته افراد هستید از پوشیدن لباس با رنگ های گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره مــعـمولا به عنوان لبـاس رسمی در نظر گرفـتـه می شود و نمی توان به طور کامل آنها را کنار گذاشت، اما سعی کنید به کارگیری آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.
پوست های معمولی و رنگ های پوست
نه تیره نه روشن
افرادی که دارای چنین رنگ پوستی هستند تقریبا می توانند از هر رنگ لباس استفاده کنند. از آن جایی که هر دو رنگ روشن و تیره می تواند با این گونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو رنگ می توان استفاده نمود ولی برای موارد خاص بهتر است پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد.
رنگ های مناسب برای این گروه:
بژ، آبی، سرمه ای، گندمی، مشکی، صورتی
رنگ های نامناسب برای این گروه:
مغز پسته ای، بنفش، قهوه ای تیره، قرمز
تنها رنگ هایی که افراد با این رنگ پوست اصلا نباید به کار برد، رنگ های نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباس های زیتونی یا قهوه ای خودداری کنید.
افراد با پوست های روشن چه رنگی بپوشند؟
این گونه افراد معمولا موهایی روشن دارند و رنگ چشم آنها رنگ های روشن سبز، آبی، طوسی یا قهوه ای روشن است. رنگی مناسب این گروه است که با رنگ پوست تضاد داشته باشد.
رنگ های مناسب برای این گروه:
آبی ملایم، قهوه ای، بژ، آبی سیر، رنگی غیر از سفید
رنگ های نامناسب برای این گروه
قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی
افرادی که در این گروه جای می گیرند به طور کلی باید از رنگ های معروف به خشن و روشن استفاده کنند تا تضاد کافی با رنگ پوست به وجود آید. به کارگیری رنگ های گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود