مردی که به عشق همسرش کوه را شکافت

by admin

مردی که به عشق همسرش کوه را شکافت

 1

شگفتی هایی که در درون انسان جاریست!/ درس عبرت به مردمانی بدون تکان دادن به خود، هی میگویند که دولت برای ما کار نمی کند!

مردی که به عشق همسرش کوه را شکافت

كوهي عظيم، روستايي كه او در آن سكونت دارد را با شهر جدا كرده و از همين رو اهالي و ساكنان اين روستا براي رسيدن به نزديك ترين شهر بايد كوه را دور بزنند و ۷۰ كيلومتر را طي كنند در صورتي كه اگر اين كوه نبود،‌ فاصله روستايش به شهر ۷ كيلومتر بود.

حدود ۲۲ سال پيش همسر Dashrath Manjhi به بيماري سختي مبتلا شد. او مجبور شد وي را به بيمارستان برساند اما به دليل مسافت زياد و نبود راه ماشين رو،‌ او مجبور شد با استفاده از يك الاغ همسرش را به شهر برساند. به دليل مسافت زياد، همسر در مسير درگذشت.

Dashrath Manjhi از دولت هند خواست تونلي بين شهر و روستايشان بزند و يا حداقل ۷۰ كيلومتر فاصله را آسفالت كند تا خودروها بتوانند به اين روستا رفت و آمد كنند، اما چند ماه گذشت و دولت كاري نكرد.

Dashrath Manjhi عزم خود را جزم كرد و با استفاده از چكش به تنهايي شروع كرد به ايجاد يك تونل. روزها گذشت و مردم روستا مي گفتند: Dashrath Manjhi به دليل مرگ همسرش ديوانه شده است.

اما او ۲۲ سال مقاومت كرد و بدون وقفه به صورت شبانه روزي در حد توان خود فعاليت كرد تا اينكه در نهايت بعد از اين همه مدت توانست تونل را به تنهايي احداث كند.

ارتفاع اين تونل ۷ متر و عرض آن ۹ متر است. حتي خودروهاي سنگين نيز به راحتي مي توانند در آن رفت و آمد كنند. Dashrath Manjhi توانست با اراده خود كه مانند يك كوه عظيم است، به تنهايي فاصله ۷۰ كيلومتر را به ۷ كيلومتر كاهش دهد. دولت هند مي توانست اين تونل را در عرض ۳ ماه احداث كند!

 چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش