در يك كلاس درس، 33 برادر و خواهر با هم درس مي‌خوانند

by admin

در يك كلاس درس، 33 برادر و خواهر با هم درس مي‌خوانند

 

در يك كلاس درس، 33 برادر و خواهر مي‌نشينند و درس مي‌خوانند.
 يكي از خبرهاي جالبي كه اين روزها در بسياري از مطبوعات اجتماعي و خانوادگي دنيا به چشم مي‌خورد، خبر تشكيل يك كلاس خانوادگي با حضور 33 خواهر و برادر در تركيه است. پس از انتشار اين خبر بسياري از خبرنگاران براي تهيه گزارش راهي اين كشور و منطقه مورد‌نظر شدند تا در مورد صحت اين موضوع تحقيق كنند. موضوع واقعا صحت داشت، در يك مدرسه دولتي در روستاي «ساتيرلار» در شرق تركيه 33 نفر از اعضاي يك خانواده حضور داشتند. براساس نوشته هوريت، از 40 دانش‌آموز اين كلاس 33 نفر با هم خواهر و برادر هستند و نام‌خانوادگي آنها يكي است. پدر اين بچه‌‌ها «ضياء، ياسر» 61 ساله نام دارد.

او 3 زن دارد و از آنها مجموعا 49 فرزند دارد كه 33 نفرشان هم‌اكنون در مدرسه‌اي در شرق تركيه و همگي در يك كلاس مشغول تحصيل هستند. ياسر بسيار مشتاق است كه همه فرزندانش ادامه تحصيل بدهند و افراد مفيدي براي جامعه تركيه باشند.
 او مي‌گويد: من مي‌خواهم 49 فرزندم به مدرسه بروند و من روزي را ببينم كه آنها پست‌هاي كليدي و مهم جامعه را به دست گرفته‌اند! نكته جالب ديگري كه در مورد اين كلاس وجود دارد اين است كه برابري نام خانوادگي اين بچه‌ها براي معلم آنها واقعا مسئله‌ساز شده است، وقتي معلم نام كوچك يك دانش‌آموز را به ياد نمي‌آورد و نام فاميل او را صدا مي‌زند به‌طور همزمان 33 دانش‌آموز پاسخ مي‌دهند و در كلاس هرج و مرج برپا مي‌شود.
 گفتني است، روستاي «ساتيرلار» تركيه منطقه‌اي است كه مردان آن علاقه زيادي به زن و فرزند دارند و با وجود ممنوعيت چند همسري در اين منطقه اكثر مردان اين روستا چند همسر و همچنين فرزندان زيادي دارند